مرجع عالیقدر شیعه مرحوم حضرت آیت ا... میرزا هاشم آملی 5 پسر داشت.

محمد جواد ، علی، فاضل،محمد باقر، صادق

محمد جواد در چند دوره نماینده تهران در مجلس بوده و در آن دوره مرکز پژوهشهای مجلس را تاسیس کرد .او فارغ التحصیل از دانشگاه برکلی و استاد ریاضیات و فلسفه غرب و مغز متفکر لاریجانی هاست  در دوره آیت ا... هاشمی شاهرودی  معاون بین الملل قوه قضائیه بود و همینک رئیس پژوهشگاه فیزیک نظری و دبیر ستاد حقوق بشرایران است

محمد باقر  فوق تخصص غدد داخلی وزمانی معاون داروی وزارت بهداشت و قریب به 7 سال رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده او دو سال قبل مرد علمی سال آسیا شد و صدها مقاله بین المللی دارد او داماد عارف کبیر علامه حسن زاده آملی است و بابزرگان عرفان زمان همچون آیت ا... بهاءالدینی  و آیت ا... کشمیری ارتباط داشته . او همینک رئیس مرکز تحقیقات غدد ایران در طبقه فوقانی بیمارستان شریعتی است.

علی  رئیس مجلس فارغ التحصیل کامپیوتر و دارای دکترا در رشته فلسفه غرب است او در زمان هاشمی پس از استعفای خاتمی از وزارت ارشاد به مدت 2 سال وزیر ارشاد بود در زمان وزارت او ویدئو آزاد شد و پس از آن ده سال رئیس رادیو تلویزیون شد و در اوایل دولت احمدی نژاد دبیر شورای امنیت ملی و پس از آن نماینده مردم قم در مجلس و رئیس مجلس شد او داماد شهید مطهری است.

صادق یا همان آیت ا... آملی لاریجانی ریاضی دانی است که به وصیت پدر در لباس روحانیت رفت زمانی که بورس او برای ادامه تحصیل برای آمریکا در رشته ریاضی آمده بود به خاطر تاثر پدر از اینکه هیچکدام از فرزاندنش در کسوت روحانیت در نیامده اند از رفتن انصراف داد و به مباحث حوزوی پرداخت ودر 27 سالگی به اجتهاد رسید  او بعضی دروس ریاضی را نزد علامه حسن زاده آملی آموخته بود  او داماد آیت ا... وحید خراسانی است.

فاضل برادر ناشناخته ای که امروز از همه شناخته شده تر است و داستان مجلس او را در صدر اخبار قرار داد. او رئیس دانشگاه آزاد آمل و در دوره جاسبی نیز مدتی به عنوان معاون او فعالیت می کرده است.

برای دیدن عکسها به ادامه مطلب عنایت فرمایید....

 

دکتر محمد جواد لاریجانی                                                                                     مرحوم آیت ا... العظمی میرزا هاشم آملی

دکتر علی لاریجانی

 دکتر محمد باقر لاریجانی

آیت ا... صادق آملی لاریجانی

 فاضل لاریجانی