ادواردو آنیلی (Edoardo Agnelli) فرزند ثروتمندترین خانواده ایتالیایی یك مسلمان شیعه بود.

پدر او سناتور جانی آنیلی (Gianni Agnelli) مرد ثروتمند و معروف ایتالیا، مدیر و سهامدار اصلی و صاحب كارخانجات اتومبیل سازی فیات (FIAT) و فراری (FERRARI)، باشگاه معروف فوتبال یوونتوس، بانكها و موسسات بیمه، چندین كارخانه و شركت تولیدی، تجاری و ... چندین شبكه رادیو تلویزیونی و مطبوعات و مجلات معروف و پرتیراژ ایتالیا و ...

و مادر او یك پرنسس یهودی است.

 در 24 آبان ماه 1379 در یك واقعه مشكوك در گذشت. انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان ایتالیا در ایران، در فردای شهادت او اعلام كردند كه او مسلمان و شیعه بوده و بر اثر توطئه صهیونیستها به شهادت رسیده است و روزنامه كیهان در همان روز آن را منعكس ساخت.

دكتر قدیری ابیانه كه در سال 1353 اولین انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در ایتالیا را بنیانگذاری كرده و ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان رایزن مطبوعاتی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا بوده و اولین ارتباط را با او داشته و از دوستان نزدیك و صمیمی او بوده است

خلاصه‌ای‌ از اظهارات او ذكر می‌گردد:
24 آبانماه سالروز شهادت ادواردو آنیلی تنها فرزند پسر سناتور آنیلی است

در آن روز رسانه‌های ایتالیا پیدا شدن جسد او در زیر یك پل در اتوبانی در ایتالیا را خبر داده و عمدتا خودكشی را به او نسبت دادند.
نام ادواردو بعد از اسلام آوردن او (كه قبل از انقلاب حادث شده بود) هشام عزیز و بعد از شیعه شدنش مهدی انتخاب شده بود، در چند نوبت به ایران سفر كرده بود و با حضرت امام خمینی(ره)، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در قبل از دوران ریاست جمهوریشان، و با حضرت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی در زمان ریاست مجلس شورای اسلامی دیدار كرده بود و به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) نایل آمده بود.
دیدار او به عنوان فرزند مسلمان صاحب فیات با حضرت امام (ره) در كتاب خاطرات آقای هاشمی رفسنجانی كه قبل از شهادت ادواردو به چاپ رسیده ذكر شده است.
وی گفت این شهید عزیز قرار بود یك ماه قبل از شهادتش به ایران بیاید و قصد داشت به دیدار مقام معظم رهبری برود، لیكن والدین او برای ممانعت از این سفر او به ایران، گذرنامه او را پنهان كرده بودند. او به شدت تحت فشار خانواده بود تا دست از اسلام بكشد.
ادواردو نگران سوء قصد از سوی صهیونیستها بود و به من (قدیری)گفته بود كه آنها او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند كشت و قتل او را به خودكشی، حادثه غیرمترقبه یا بیماری نسبت خواهند داد. اما او تصور می‌كرد كه تا پدر او زنده است او نیز از قتل مصون خواهد بود.
با مرگ ادواردو، سهم او از ارث پدر و مادر پیرش، تماما به تنها خواهرش مارگریتا ((
Margheritaخواهد رسید و با توجه به اینكه خواهر او 7 فرزند از دو شوهر دارد، این ارث بین آنها تقسیم خواهد شد.
وی گفت مارگریتا خواهر ادواردو از شوهر اولش به نام آلین الكان (
Alain Elkann)كه یهودی است، چند فرزند و از شوهر دومش سرجه د فالن (Serge de Phalen) كه مسیحی است نیز چند فرزند دیگر دارد، بنابراین، بخشی از سهم ارث ادواردو به چند فرزند یهودی خواهر ادواردو خواهد رسید. ضمنا مدیریت موسسه بزرگ فیات و سایر موسسات خانواده آنیلی نیز به نوه بزرگ سناتور آنیلی یعنی جاكوب (Jacopo) یهودی 23 ساله، فرزند بزرگ مارگریتا (خواهر ادواردو آنیلی) خواهد رسید.
جوواننینو (
Giovannino)، پسر عموی ادواردو كه جانشین خانواده آنیلی در مدیریت فیات (در صورت مرگ سناتور آنیلی) محسوب می‌شد، نیز چهار سال پیش به طور مشكوكی (ظاهرا بر اثر بیماری) فوت كرد. با فوت مشكوك جوواننینو، پسر عموی ادواردو آنیلی و كشته شدن خود ادواردو كه عنوان خود كشی بر آن گذاشته شده بود، مدیریت و عمده ثروت فیات (با توجه به فوت پدر ادواردو که حدود یک ماه پیش رخ داد)، از دست كاتولیك ها خارج و به دست یهودی ها افتاد.

او گفت: من یقین دارم كه ادواردو آنیلی همانطور كه خود پیش‌بینی كرده بود، به شهادت رسیده است و تحقیقات دوستان ما نیز نشان می‌دهد كه او تا آخرین لحظه بر ایمان اسلامی خود پایدار مانده بود، بلكه در صدد مسلمان كردن دیگران نیز برآمده بود و حتی دو روز قبل از شهادتش با دو كشیش در استان توسكانا در مورد اسلام ملاقات داشت و به همین مناسبت از یكی از دوستان مسلمان خود خواسته بود تفاسیری را كه در مورد آیه "جاء الحق و ذهق‌الباطل ان الباطل كان ذهوقا" وجود دارد در اختیار او قرار دهد.
پدرش او را تهدید به محرومیت از ارث در صورت عدم ترك اعتقاد به اسلام كرده بود و او برای حفظ دینش حاضر به گذشت از میلیاردها دلار ثروت شده بود، بنابراین، چگونه ممكن است كه او با این اعتقاد راسخ به اسلام، دست به خود كشی كه در اسلام حرام است بزند. این دلیل نیز احتمال خود كشی او را منتفی می‌كند.
یک نفر از دوستان ایتالیایی او، كه از خانواده‌ای ثروتمند بود نیز مسلمان شده بود. او با تلاشهای ادواردو و به دنبال صحبتی كه من(قدیری) با او داشتم، در حضور من مسلمان شد. قدیری گفت: صهیونیستها با به شهادت رساندن ادواردو، هم موجب شدند بخشی از ثروت عظیم پدر به دست یك مسلمان نیفتد و هم با توجه به وضعیت وارثین، نیمی از سهم ادواردو نصیب فرزندان یهودی خواهرش شود. جالب اینجاست كه جورجو (
Giorgio) برادر سناتور آنیلی نیز در سن 36 سالگی به مرگ مشكوكی در سالهای دور كشته شده و سهم او بین بقیه تقسیم گشته بود.
مارلا كاراچولو (
Marella Caracciolo) مادر ادواردو نیز یك پرنسس یهودی است.
صهیونیستها زنان یهودی را در سر راه زندگی مردان ثروتمند قرار می‌دهند تا بدینوسیله راه انتقال ثروت به جامعه یهودی را باز كنند. مرگهای مشكوكی كه در این خانواده‌های ثروتمند رخ می‌دهد در جهتی است كه در تقسیم ارث در نهایت، قدرت و ثروت، هر چند در طول زمان طولانی، به یهودیان منتقل می‌گردد. اتفاقی كه با مرگ ادواردو آنیلی مسلمان و عمو و پسر عموی مسیحیش رخ داد و باعث شد كه ثروت و مدیریت خانواده آنیلی از دست كاتولیكها و مسلمانان خارج و به دست یهودیان این خانواده بیفتد.
با توجه به نفوذ فیات در ایتالیا در حقیقت در آینده شاهد نفوذ روز افزون صهیونیستها در ارکان مختلف ایتالیا خواهیم بود.
هر اتفاقی كه برای 4 فرزند كوچك مارگریتا (خواهر ادواردو) كه از پدر مسیحی هستند (یعنی برای ماریا (
Maria)12 ساله، پییترو (Pietro) 12 ساله، سوفیا (Sophia) 10 ساله و آنا (Anna) 8 ساله بیفتد، بر ثروت چند فرزند دیگر او كه از پدر یهودی هستند یعنی جاكوب (Jacopo) 25 ساله، لاپو (Lapo) 20 ساله و جینورا (Ginevra) 18 ساله افزوده خواهد شد و بنابر این می‌توان پیش‌بینی كرد كه در آینده، صهیونیستها برای 4 نوه كوچك سناتور آنیلی كه پدرشان مسیحی است نیز نقشه بكشند و اتفاقاتی نظیر آنچه بر سر ادواردو آنیلی، عمو، و پسر عمویش افتاده برای آنها نیز رخ دهد.
وی گفت برای اینكه كل ثروت سناتور آنیلی به دست یهودیان نیفتد، باید مراقبت بیشتری از این 4 خواهر زاده كوچك ادواردو به عمل آید و آنها را از توطئه صهیونیستها حفظ كنند؛ گرچه نفوذ صهیونیستها در ایتالیا و در خانواده آنیلی‌ها به حدی است كه هر گاه اراده كنند به مقصود خویش نایل می‌گردند.
وی گفت ممكن است اعضای یهودی خانواده آنیلی از این توطئه‌ها بی‌ اطلاع باشند، لیكن به احتمال قوی موساد با حمایتهای صهیونیستهای ایتالیا كه در این كشور از تشكیلات قوی‌ای برخوردارند،‌ این ترورها را برنامه‌ریزی‌ها كرده باشند.

او به من(قدیری) گفته بود كه برای ترك ایمان به اسلام به شدت تحت فشار خانواده قرار گرفته است و حتی او را به زور در یك درمانگاه روانی خصوصی به طور كاملا مخفی بستری كرده بودند و پزشكان یهودی با گرایش شدید به اسرائیل و صهیونیسم، مرتبا به او فشار می‌آوردند و موادی نیز به او تزریق تا او اراده خود را از دست بدهد. وی می‌گفت:"آنها حتما مسلمان بودن او را به اسرائیل گزارش خواهند كرد و این مقدمه‌ای برای ترور او خواهد بود. ، لیكن او در ایمان خود استوار است و تا پای جان به آن وفادار خواهد ماند."
فردای شهادت او، انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان ایتالیا طی اطلاعیه‌ای مسلمان بودن و شهادت او توسط صهیونیستها را اعلام كردند، لیكن مطبوعات ایتالیا موضوع را كاملا سانسور كردند و خبرگزاری آنسا ایتالیا كه در ایران دفتر دارد، علی‌رغم دریافت اطلاعیه آنرا منعكس نساخت.
دكتر قدیری از مسلمانان ایتالیا خواست دست به اقدام حقوقی زده و از دستگاه قضایی ایتالیا بخواهند كه در مورد احتمال قتل او تحقیق كنند.
وی گفت من حاضرم شهادت دهم كه ادواردو آنیلی مسلمان بود و شخصا به من گفت كه از كشته شدن توسط صهیونیستها بیم دارد و تاكید كرد كه صهیونیستها بالاخره او را ترور خواهند كرد و آنرا یا به بیماری یا خود كشی یا حادثه غیر مترقبه نسبت خواهند داد.
وی افزود: هم اکنون می توان می توان کارخانجات فیات را یک موسه صهیونیستی قلمداد کرد.