دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره ادای احترام محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به مقبره عماد مغنیه گفت: چند روز پیش آمریکایی‌ها به اقدام ظریف برای احترام به مقبره عماد مغنیه انتقاد کردند و گفتند که توجیه ندارد که مقامات ایرانی به مقبره یکی از فرماندهان یک گروهک تروریستی احترام بگذارند، اما از طرف دیگر شاهد بودیم که مقامات آمریکایی در تشییع جنازه شارون قصاب صبرا و شکیلا شرکت کردند، حال بعد از این اقدام منفور آمریکایی‌ها مقامات این کشور اعتراض می‌کنند که چرا وزیر خارجه ایران به مقبره مغنیه احترام گذاشته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جان خود را برای حزب‌الله می‌دهد، افزود: قطعاً اگر به حزب‌الله تعدی شود، ایران پشتیبان حزب‌الله خواهد بود، زیرا حزب‌الله افتخار عالم اسلام بوده و کمر اسرائیل را شکسته است.

لاریجانی ادامه داد: خوشبختانه جریان بیداری انقلاب اسلامی در چند سال اخیر تاثیرگذاری خود را بر منطقه و کشورهای اسلامی گذاشته است، از این‌رو کشورهای غربی به ویژه آمریکا باید بدانند که با خاورمیانه جدید روبرو هستند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم با اعلام اینکه اگر مقامات غربی درباره حزب‌الله و مقاومت حرف درشت بزنند، قطعاً تودهنی می‌خورند، تصریح کرد:‌ همه امت اسلامی به عماد مغنیه احترام گذاشته و این فرمانده حزب‌الله را سمبل شجاعت می‌دانند.

وی با بیان اینکه یکی از عوامل تحرک و فعالیت‌های گروه‌های تروریستی به علت ظلم کشورهای غربی و خارجی به منطقه است، افزود: مردم و جوانان مسلمان در این رابطه راهی به جایی ندارند و وقتی مشاهده می‌کنند که حکام از سوی کشورهای قدرتمند خریداری شده و منابع سرزمین‌شان به غارت می‌رود، جذب این گروهک‌ها می‌شوند، اما در اصل حضور در این گروهک‌ها امر غلطی است، زیرا مسلمانان اهل عدالت هستند.

رئیس مجلس نهم با بیان اینکه مسلمانان باید دارای شاخصه قدرت و بازدارندگی باشند، گفت: این موضوعات در قرآن کریم هم تاکید شده است، از این‌رو مسلمانان باید بازدارنده باشند و نمی‌توانند مظلوم باشند. از طرف دیگر قطعاً زندگی سرافرازانه احتیاج به قدرت دارد که این موضوع بیش از پیش مقوله بازدارندگی را مورد توجه و اهمیت قرار می‌دهد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه برخی از مصوبات آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر درست نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران مانند فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای و قدرت موشکی را هدف گرفته است، بیان کرد: آمریکایی‌ها بعد از مطرح کردن این موضوعات می‌گویند که ما امنیت شما را تامین می‌کنیم اما قطعاً ما نیاز نداریم که دیگران امنیت ما را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد نیاز امروز بشر است، تصریح کرد: هم‌اکنون برخی کشورها امکانات و رفاه مناسبی دارند، اما به صورت مستقل نمی‌توانند زندگی کنند، زیرا مقوله جهاد را کنار گذاشته‌اند، از این‌رو اگر کشورها می‌خواهند فقر از جامعه خارجی شود، قطعاً باید اهل جهاد باشند. از طرف دیگر مسلمانان اگر در کنار زندگی مرفه، اهل جهاد نباشند باید در تمام امور سرافکنده باشند، از این‌رو شاهدیم که برخی کشورهای همسایه با یک تلفن نظراتشان عوض می‌شود، بنابراین با این نوع سیاست و تفکر نمی‌توانند عزتمند زندگی کنند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم ادامه داد: اما خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در برابر قلدری‌های آمریکا ایستادگی می‌کند، زیرا اهل مجاهدت است. کشورهای غربی در این رابطه حرف‌های درشتی می‌زنند اما به علت روحیه مجاهدت و بازدارندگی ایران جرأت مواجهه با ما را ندارند.

لاریجانی با بیان اینکه سپاه بر پایه تقدس بنا شده است، گفت: سپاه با احساس مسئولیت نسبت به انقلاب و شهادت و جهاد پایه‌گذاری شده است، از این‌رو خانواده پاسداران باید افتخار کنند که همسرانشان پاسدار هستند. از طرف دیگر در ۳۵ سال گذشته، اقدامات سپاه پاسداران همیشه همراه با جهاد بوده است و این نهاد قطعاً نقش پررنگی در انقلاب و نظام دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سپاه رکن مهم برای استقامت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: قطعاً خیلی از شاخصه‌ها و ارکان سنت نبوی در عملکرد و رفتار سپاه دیده می‌شود.