در 13 جولای سال 1956 ترور مصطفی حافظ سرهنگ ارتش مصر- (Mustafa Hafez) که متهم به بکارگیری افراد تروریست علیه اسراییل بود به وسیله بمب بسته­‌ای در نوار غزه صورت گرفت.

در 14 جولای همین سال، "صلاح مصطفی" (Salah Mustafa) -یکی از افسران ارتش مصر- به وسیله بمب بسته­‌ای در امان ترور شد.

در 11 سپتامبر 1962، "هاینتز کروگ" آلمانی (Heinz Krug) -دانشمند برنامه موشکی مصر- طی "عملیات داموکلس" در آلمان غربی ترور شد.

در 28 نوامبر 1963، 5 کارگر کارخانه موشک سازی 333 در مصر، طی مرحله­ 2 "عملیات داموکلس" بوسیله بمب بسته­‌ای ترور شدند.

در 23 فوریه 1965، "هربرتز کوکرز" (Herberts Cukurs) خلبانی که به مشارکت در قتل عام - هولوکاست - یهودیان لیتوانی متهم بود، در مونته ویدئو اوروگوئه ترور شد.....

در 25 جولای 1972، به جان"بسام ابوشریف" (Bassam Abu Sharif) -از اعضای ارشد جبهه مردمی آزادی فلسطین- سوء قصد شد. برای وی کتابی ارسال شده بود که حاوی بمب بود. ابوشریف جان سالم از این مهلکه بدر برد، اما یک چشم وی نابینا و یک گوش او کر شد و چهار انگشت خود را از دست داد.

در 16 اکتبر 1972، "وائل زعیتر" (Abdel Wael Zwaiter) -یکی از اعضای ارشد جبهه مردمی آزادی فلسطین و کارمند سفارت لیبی در ایتالیا- در منزل‌­اش در رم هدف گلوله دو مامور موساد قرار گفت.

در 8 جولای 1972، "غسان کنفانی" (Ghassan Kanafani) -نویسنده و یکی از اعضای ارشد جبهه مردمی آزادی فلسطین- در بیروت طی بمب‌گذاری در خودرو وی، ترور شد.

در 8 دسامبر 1972، "محمود همشاری" (Mahmoud Hamshari) -نماینده سازمان آزادیبخش فلسطین در فرانسه و متهم به هماهنگ­‌کنندگی انفجار 1972 المپیک مونیخ - بوسیله بمب تعبیه شده در تلفن منزل، ترور شد.

در 24 ژانویه 1973، "حسین بشیر" (Hussein Al Bashir) -نماینده­ سازمان فتح در نیکوزیا قبرس- بوسیله بمب کارگذاری شده در تخت­خواب هتل محل اقامت، ترور شد.

در6 آوریل 1973، "بصیل الکبیسی" (Basil Al-Kubaissi) -عضو ارشد جبهه مردمی آزادی فلسطین و استاد دانشگاه امریکایی بیروت- در پاریس بوسیله شلیک اسلحه از سوی دو مامور موساد ترور شد.

در 9 آوریل 1973، محمد یوسف النجار (Muhammad Youssef Al-Najjar) افسر عملیاتی گروه "سپتامبر سیاه" و "کمال عدوان" (Kamal Adwan) فرمانده گروه سپتامبر سیاه و عضو ارشد کمیته مرکزی سازمان فتح، و "کمال ناصر" (Kamal Nasser) سخنگوی سازمان آزادیبخش فلسطین در طی "عملیات بهار جوانی" در بیروت ترور شدند.

در 11 آوریل 1973، ، "زیاد موکاسی" (Zaiad Muchasi) -نماینده فتح در قبرس- در هتل محل اقامت خود در آتن یونان به ضرب گلوله ترور شد.

در 28 ژوئن 1973، "محمد بودیه" (Mohammad Boudia) -افسر عملیاتی گروه سپتامبر سیاه- توسط مین فشاری تعبیه شده در زیر صندلی خوردو در پاریس ترور شد.

در 21 جولای 1973، ترور نافرجامی علیه "علی حسن سلامه" (Ali Hassan Salameh) -عضو یکی از رهبران سازمان آزادیبخش فلسطین و متهم به طراحی کشتار 1972 مونیخ- در "لیلهامر" نروژ صورت گرفت. بنابر یک روایت، در اولین تلاش برای ترور او، شخص ترور شده سلامه نبود و مامورین موساد یک پیشخدمت را با او اشتباه گرفته و کشتند.

اما روایت رسمی از ترور سلامه از کشته شدن او به همراه 4 محافظش و چند عابر دیگر در نتیجه انفجار یک بمب مغناطیسی متصل شده به خودروی حامل وی حکایت دارد. ترور موفق علی حسن سلامه در 22 ژانویه 1979 رخ داد.

 

در 28 مارس 1978، "وادی حداد" (Wadie Haddad) -فرمانده­ی جبهه آزادی مردم فلسطین و متهم به طراحی هواپیما ربایی­‌های دهه­‌های 1960 و 1970- در جمهوری دموکراتیک آلمان توسط شکلات تعارف شده به وی مسموم شد و یک ماه بعد درگذشت.

در 26 جولای 1979، "زهیر محسن" (Zahir Muhsen) -فرمانده شاخه السیقا سازمان آزادیبخش فلسطین- در کن فرانسه به ضرب گلوله کشته شد.

در 13 ژوئن 1980، دکتر "یحیی المشاد" (Yehia El-Mashad) دانشمند هسته‌­ای مصر طی "عملیات ابوالهول" در اتاق هتل محل اقامت در پاریس توسط مامورین موساد کشته شد. وی برنامه هسته‌ای عراق در زمان صدام حسین را اداره و پیگیری می‌کرد.

در 21 آگوست 1983، "مامون مراعیش" (Mamoun Meraish) -از اعضای ارشد سازمان آزادیبخش فلسطین- توسط دو موتور سوار در حالیکه رانندگی می­کرد در آتن یونان ترور شد.

در سال 1986، "خالد نضال" (Khalid Nazzal) -دبیر جبهه دموکراتیک آزادیبخش فلسطین- هنگام خروج از هتل محل اقامت در آتن یونان توسط مامورین موساد به ضرب گلوله کشته شد.

در 16 آوریل 1988، "خلیل الوزیر" (Khalil al-Vazir) -معاون یاسر عرفات- و از بنیانگذاران جنبش فتح در تونس کشته شد.

در 20 مارس 1990، "جرالد بول" (Jerald Bull)-مهندس کانادایی و طراح پروژه­ بابل که تولید تسلیحات نظامی عراق را شامل می­‌شد- در بروکسل در منزلش توسط دو مامور موساد کشته شد.

در 5 نوامبر 1991، "رابرت مکسول" (Ian Robert Maxwell) -سرمایه­‌دار رسانه­‌ای انگلیسی- در حالیکه با قایق بادبانی خود در جزایر قناری مشغول تفریح بود، در آب انداخته شده و غرق شد.

در 16 فوریه 1992، "سید عباس موسوی" -دبیر کل حزب الله لبنان- در حالیکه خودروی وی در حال حرکت بود، توسط پرتاب دو فروند موشک از سوی یک هلیکوپتر اسراییلی ترور شد.

در 8 ژوئن 1992، "عاطف بسیسو" (Atef Bseiso) -یکی از مقامات ارشد فلسطینی- که متهم به طراحی کشتار 1972 مونیخ بود، در پاریس توسط دو مامور موساد از فاصله نزدیک به شلیک چند گلوله به مغز وی، کشته شد.

در 26 اکتبر 1995، "فتحی شقاقی" -رهبر جهاد اسلامی فلسطین- در مالت در مقابل درب هتل دیپلمات با شلیک چند گلوله ترور شد.

در 6 ژانویه 1996، "یحیی عیاش" (Yahya Ayyash) -مهندس تسلیحاتی سازمان حماس- از طریق تعبیه بمب در گوشی تلفن و در نتیجه انفجار، در نوار غزه ترور شد.

در 25 سپتامبر 1997، ترور نافرجامی در امان علیه خالد مشعل رهبر سیاسی حماس- صورت گرفت که طی آن دو مامور موساد با پاسپورت‌های کانادایی سعی در مسموم کردن مشعل داشتند. پس از این واقعه، دولت کانادا سفیر اسراییل را اخراج کرد.

در 22 نوامبر 2000، "جمال عبدالرازق" (Jamal Abdel Raziq) -یکی از مقامات ارشد شاخه نظامی "تنظیم" سازمان فتح - توسط ارتش اسراییل به اتش تیربار گرفته شد. راننده­ وی و دو رهگذر بی­گناه نیز در این اقدام کشته شدند.

در 17 دسامبر 2000، "سمیح ملابی" (Samih Malabi) -یکی از مقامات ارشد سازمان فتح - در قلندیه بوسیله بمب تعبیه شده در گوشی تلفن همراه، ترور شد.

در 3 فوریه 2001، سرلشگر "مسعود عیاض" (Massoud Ayyad) -یکی از رهبران حزب الله لبنان- وقتی خودروی وی در نوار غزه در حال حرکت بود بوسیله پرتاب موشک از هلیکوپتر اسراییلی ترور شد.

در 24 ژوئن 2001، "اسامه جوابری" (Osama Jawabiri) -عضو تیپ شهدای الاقصی- توسط بمب تعبیه شده در باجه تلفن همگانی ترور شد.

در 17 جولای 2001، "عمر سعده" (Omar Saada) -فرمانده ناحیه­‌ای گردان‌های عزالدین قسام- با اصابت دو موشک به منزلش در "بیت لحم" ترور شد.

در 31 جولای 2001، "جمال منصور" (Jamal Mansour) -یکی از مقامات ارشد شاخه سیاسی حماس در کرانه باختری- توسط پرتاب موشک به خودروی در حال حرکت وی در نابلس کشته شد.

در 5 آگوست 2001، "امر حدیری" (Amr Hadiri) فعال دانشجویی سازمان حماس- توسط پرتاب موشک به خودروی در حال حرکت وی در "طولکرم" کشته شد.

در 20 آگوست 2001، عماد ابو اسننه (Imad Abu Sneneh)  در کرانه باختری رود اردن با شلیک تیمی از مامورین موساد ترور شد.

در 27 آگوست 2001، "ابوعلی مصطفی" دبیر کل جبهه آزادی‌بخش مردم فلسطین- با شلیک دو موشک از هلیکوپتر آپاچی به دفترش در رام الله ترور شد.

در 14 ژانویه 2002، "رائد کریمی" (Raed Karmi) از رهبران تیپ شهدای الاقصی- بوسیله بمب‌گذاری در طولکرم کرانه باختری ترور شد.

در 22 ژانویه 2002، "یوسف سراجی" (Yusif Suragji) رهبر کرانه باختری تیپ الاقصی- در اثر حمله ارتش اسراییل در نابلوس کرانه باختری کشته شد.

در 24 ژانویه 2002، "عدلی حمدان" (Adli Hamadan) یکی از مقامات ارشد حماس- توسط حمله موشکی به خودروی در حال حرکت وی، ترور شد.

در 24 ژوئن 2002، "یاسر رازق" و "امر کوفه" (Yasir Raziq & Amr Kufa) از رهبران گردان‌های عزالدین قسام، توسط شلیک موشکی به خودروی در حال حرکت، کشته شدند.

در 22 جولای 2002، "صلاح شهاده" (Salah Shahade)رهبر گردان‌های عزالدین قسام حماس- با پرتاب بمب به وزن یک تن به ساختمان محل سکونتش به همراه 14 نفر دیگر از جمله همسر و دخترش و اعضای یک خانواده دیگر در غزه کشته شد.

در 21 آگوست 2003، "اسماعیل ابوشنب" (Ismail Abu Shanab) از مقامات ارشد حماس- توسط اصابت موشک به محل سکونتش در نوار غزه ترور شد.

در 22 مارس 2004، "شیخ احمد یاسین" (Ahmed Yasin)-بنیانگذار و رهبر حماس- به همراه دو محافظ و 9 همراهش توسط موشک‌های هلیکوپترهای آپاچی اسرائیل در نوار غزه کشته شد.

در 17 آوریل 2004، "عبدالعزیز رنتیسی" (Abdel Aziz alRantisi) بنیانگذار و رهبر حماس- به همراه پسرش توسط موشک‌های هلیکوپتر آپاچی در نوار غزه کشته شد.

در 8 ژوئن 2006، جمال ابو سمهدانه (Jamal Abu Samhadana) بنیانگذار کمیته مقاومت‌های مردمی سازمان فتح- ترور شد.

در 12 فوریه 2008، عماد مغنیه (Imad Fayez Mughniyeh) فرمانده امنیتی حزب الله لبنان- توسط بمب تعبیه شده در خودرویش در دمشق سوریه ترور شد.

1 آگوست 2008، "ژنرال محمد سلیمان" (Muhammad Suleiman)یکی از فرماندهان ارتش سوریه و پل ارتباطی بین حزب الله و سوریه- توسط شلیک تک تیرانداز کشته شد.

در 1 ژانویه 2009، "نزار ریان" فرمانده ارشد نظامی و یکی از تصمیم سازان حماس- به همراه همه اعضای خانواده توسط موشک‌های اسراییلی کشته شد. او را به عنوان مهمترین شکار اسراییل در سازمان حماس از سال 2004 تا همان تاریخ دانستند.

در 3 ژانویه 2009، ابو ذکریا الجمال (Abu Zakaria al-Jamal) یکی از فرماندهان ارشد نظامی حماس- توسط موشک‌های اسراییلی در نوار غزه کشته شد.

در 15 ژانویه 2009، سعید صیام (Said Seyam)وزیر امور داخله حماس- توسط حمله هوایی اسراییل به همراه برادر و پسرش، و صلاح ابوشراخ فرمانده سرویس امنیت عمومی- در جبلیه کشته شد.

در12 ژانویه 2010، "مسعود علیمحمدی" دانشمند هسته‌­ای و استاد فیزیک دانشگاه تهران- به هنگام بیرون آمدن از منزلش بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور ترور شد.

در 19 ژانویه 2010، "محمود المبحوح" (Mahmoud Al Mabhouh) یکی از مهمترین مقامات حماس- در هتلی در دوبی توسط چند نفر از مامورین موساد کشته شد.

در 22 نوامبر 2010، مجید شهریاری دانشمند هسته‌­ای ایران- توسط بمب تعبیه شده در خودرو در تهران ترور شد.

در 23 جولای 2011، داریوش رضایی دانشمند هسته­‌ای ایران- به ضرب گلوله در مقابل منزلش و در برابر چشمان همسر و دختر خردسالش، در تهران ترور شد.

در 10 ژانویه 2012، مصطفی احمدی روشن معاون بازرگانی سایت هسته‌­ای نطنز- توسط یک موتورسیکلت سوار با چسباندن یک بمب مغناطیسی به خودرو، در تهران ترور شد.

علی العجوری، مراد مرشود، ناصر جرار، ابراهیم المکظمه، مکلد حمید، محمد جوده، طراد جمال، ابراهیم دیری، عمار حسن، عدنان الغول، محمود المجذوب، خالد شلان، عیسی البطران، محمد نیمنیم، اسلام یاسین، محمد النجار، تایسیر ابو اسنیمه، ابو عود النیراب، و خالد سعاد نیز از مقامات و فرماندهان درجه 2 و مبارزین فلسطینی هستند که تنها به ذکر اسامی آنها اکتفا می‌­کنیم.

ترور نافرجام خالد مشعل

موساد ترورهای خود را از دهه 1970 آغاز کرد و ترورهای بسیاری را در بیروت و دیگر شهرهای لبنان ،رم ، آتن و شهرهای بسیاری در جهان انجام داد. آنها در این ترورها اشتباهات وحشتناکی را نیز مرتکب شدند که از جمله آنها می‌توان به کشتن یک خدمتکار الجزایری در نروژ در سال 1973 که وی را به یک شبه نظامی فلسطینی به اشتباه گرفته بودند، اشاره کرد. همچنین دهه­ 90 نیز این اشتباهات تکرار گردید و بزرگترین فضاحت تاریخ ترور در موساد، مربوط به ترور "خالد مشعل" رهبر سیاسی حماس- از طریق آلوده کردن وی به سم از طریق پوست در سپتامبر سال 1997، در امان اردن که منجر به دستگیری دو عامل موساد توسط تیم حفاظت مشعل و تحویل آنها به مقامات امنیتی اردن و در نتیجه آبروریزی سیاسی اسراییل شد، است. پس از این فضاحت، "ملک حسین" -پادشاه اردن- تا مدت‌ها تمایلی به دیدار با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل- نداشت. گفته می‌شود در نهایت، نتانیاهو از طریق برادر وی درخواست عذرخواهی می­‌دهد و ملک حسین تنها شرط پذیرش آن را تحویل پادزهر به اردن جهت نجات مشعل عنوان می­‌کند و نتانیاهو نیز این درخواست را می­‌پذیرد.

صدور دستور ترور مامور ارشد موساد از سوی اوباما

در سال 2010، خبرگزاری "جی آر یو" روسیه از صدور دستور ترور "رونالد اید" (Ronald Eade)مامور ارشد موساد- از سوی باراک اوباما خبر داد. به گفته­ این خبرگزاری، اید ماموریت داشت تا با نفوذ در هالیوود بسیاری از اسرار موجود را در اختیار موساد بگذارد. اما ماموریت وی از سوی اف بی آی کشف شده و اوباما دستور سریع ترور وی را صادر می­‌کند. همچنین دستور بازداشت "دامیان دیمیتریکوفسکی" (Damian Dmytrykovfky) که از جاسوسان اسراییل در آمریکا بود، از سوی رییس جمهور آمریکا صادر می­‌گردد.

طرح ترور اوباما

در یکی از آخرین افشاگری‌های ویکی‌لیکس، طرح ترور اوباما افشا شد. به نقل از پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس، این موسسه با هک کردن ایمیل "فرد برتون" - معاون موسسه اطلاعاتی استراتفور- به طرح ترور اوباما پی برده است.

معاون این موسسه­ اطلاعاتی که توسط جورج فریدمن تاجر آمریکایی حامی صهیونیسم- تاسیس شده است، در ایمیل­‌های خود سخن از دیدگاه مشترک نتانیاهو و موساد نسبت به اوباما بعنوان تهدیدی برای اسراییل به میان آورده است.

در ایمیل ارسالی وی در 12 می 2009 به یکی از دوستان بسیار نزدیکش، او نتانیاهو را قهرمان ملی که قدرت نابودی برنامه هسته­‌ای ایران را دارد معرفی می­کند و اوباما را بزرگترین مانع از نظر نتانیاهو برای انجام این امر می­‌داند.

در ایمیل 22 فوریه 2010، برتون چیزی را می­‌گوید که بعد از فاش شدن توسط ویکی لیکس موجب می­شود که سازمان‌های اطلاعاتی امریکا با جان و دل از اوباما مراقبت کنند. متن اینگونه بود: "اگر کسی به فعالیت‌های اخیر موساد نگاه کند، متوجه نیت آن می­‌شود. من هم فکر می­کنم به زودی طرح ترور آن "سگ بزرگ" A-Dogg را عملی کند.

در 19 مارس 2010، برتون در ایمیل خود اینچنین می­‌نویسد: "بی‌بی از اوباما اصلا خوشش نمی­‌آید. بعد از اینکه بایدن را هم به عنوان مشاور خود گماشته است، دیگر قابل تحمل نیست".

وی دوباره در ایمیل 10 نوامبر 2010 می­‌نویسد: "گمان می­کنم که نتانیاهو به اوباما گفته که «عملیات شمشیر گیدئون» را برای نابودسازی تاسیسات هسته­‌ای ایران آماده کرده است. این را هم به تو بگویم که دوست خوبمان بی‌بی همان اندازه که یاسر عرفات و وادی حداد را دوست دارد، اوباما را هم دوست دارد".

ویکی لیکس مدعی است که برتون چندین مرتبه از خود شخص نتانیاهو بعنوان منبع اطلاعاتی خود نام برده است. وی با توجه به سبقه قدرتمند اطلاعاتی خود چه در دوران فعالیت در وزارت خارجه امریکا و چه در دروان فعالیت در سازمان‌های اطلاعاتی این کشور، و وابستگی و وفاداری شدید صهیونیستی رفاقت بسیار نزدیکی با نتانیاهو دارد.

نکته مهم اینکه استفاده از واژه "سگ بزرگ" کاملا نژادپرستانه بوده و اشاره به سیاه و پست بودن اوباما دارد؛ باید توجه شود که با توجه به فرهنگ عامیانه امریکا، استفاده از حرف A در اینجا به معنی داشتن مقام بسیار بزرگ و Dogg (شکل عامیانه نوشتاری Dog) به معنای سگ که نماد پست و حقیر بودن است، می‌­باشد. برتون، می­خواسته که این عبارت کاملا شکل رمزی داشته باشد.