روایت صنوبر مجموعه ای 6 قسمتی بود که 4 قسمت  آن از شبکه افق پخش شد و زمانیکه ما منتظر پخش قسمت 5 آن بودیم و در باکس برنامه های آنروز افق هم تعریف شده بود ولی در کمال ناباوری دیدیم پخش نشد و در روزهای بعد هم خبری از آن نشد.

هر چه فکر کردم به جایی نرسیدم ، خود شبکه افق هم دلیلی نیاورد  اما از قسمت 4 حدس زدم که باید کاسه ای زیر نیم کاسه باشد یعنی احتمالا باید به مذاق علمای فقها برخورده باشد که با فشار جلوی آنرا گرفته باشند .

جایی که در این قسمت گفته می شود امام (ره) عرفان و مباحث عرفانی را در این کشور از غربت نجات داد و علامه طباطبایی قبل از انقلاب دروس عرفانی را مخفیانه می گفتند.

یاد نامه تاریخی امام به آخوندهای متحجر افتادم که می فرماید:امروز عده‏اى با ژست تقدس‏مآبى چنان تیشه به ریشه دین و انقلاب و نظام مى‏زنند كه گوئى وظیفه‏اى غیر از این ندارند خطر تحجر گرایان . مقدس نمایان احمق در حوزه‏هاى علمیه كم نیست. طلاب عزیز لحظه‏اى از فكر این مارهاى خوش خط و خال كوتاهى نكنند. اینها مروج اسلام آمریكائیند و دشمن رسول الله (ص)...این را مسائل رایج حوزه‏ها بود كه هر كس كج راه مى‏رفت متدین‏تر بود. یاد گرفتن زبان خارجى كفر و فلسفه و عرفان گناه و شرك به شمار مى‏رفت.

«روایت صنوبر» داستان زندگی مردی بزرگ در دوران ماست؛

علامه حسن حسن زاده آملی ، که علامه طباطبایی در مورد او می فرماید: کسی او را نشناخت جز امام زمان (عج).

 آیت الله جوادی آملی درباره او می‌فرماید علامه از مفاخر جهان اسلام است که همه ما از او بهره‌های فراوانی برده‌ایم و وجود مبارکش برای همه ما نافع است.

ایمان احمدی طراحی و نویسندگی «روایت صنوبر» را بر عهده داشته است.